اِنَّ هذا القُرآنَ یَهدی لِلتی هیَ أقوَم
کانون قرآن وعترت دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان 
قالب وبلاگ

نرم‌افزار جامع‌التفاسیر به عنوان برترین نرم‌افزار علمى دنیا شناخته شد ؛ از سوى سازمان ملل متحد


معاون امور بین‌الملل مرکز تحقیقات کامپیوترى علوم اسلامى در جمع خبرنگاران گفت: این مرکز، بزرگترین تولید کننده نرم‌افزارهاى علوم اسلامى در جهان اسلام است.

محسن مس‌چى افزود: مرکز تحقیقات کامپیوترى علوم اسلامى با بیست سال فعالیت در عرصه اطلاع‌رسانى اسلامى و عرصه‌هاى فرهنگى و پژوهشى، گام‌هاى بسیار موفقى برداشته است.

وى افزود: بیش از ششصد نفر از محققین حوزه و دانشگاه در این مرکز به فعالیت‌هاى علمى و پژوهشى مشغولند و تاکنون بیش از 100 نرم‌افزار در زمینه‌هاى، تاریخ، فقه، تفسیر، کلام و فلسفه، عقاید، ادبیات شعر و ... ارایه داده‌اند.

مدیر دفتر ارتباطات بین‌الملل این مرکز ادامه داد: در زمینه احیا کتب خطى، چاپ سنگى، کتاب‌هاى نایاب و پاسداشت حریم و مواریث فرهنگى در صحنه داخلى و بین‌المللى اقدامات بزرگى انجام داده است.

محسن مس‌چى گفت: با درایت رهبر معظم انقلاب این مرکز موفقیت‌هاى چشم‌گیرى در زمینه حفظ، نگهدارى، نشر و توزیع علوم اسلامى در جهان داشته است.

  وى به فعالیت‌هاى دیگر این مرکز در عرصه‌هاى بین‌المللى اشاره کرد و تصریح نمود: نرم‌افزار «جامع‌التفاسیر» در جشنواره بین‌المللى نرم‌افزارى WSA که با نظارت و مدیریت سازمان ملل متحد در 40 رشته‌ علمى و با حضور 182 کشور دنیا برگزار شد، از نظر قابلیت‌هاى فنى، مهندسى و تکنیکى، مطالب علمى و نحوه استفاده و جستجوى کامل، به عنوان بزرگترین و برترین نرم‌افزار جهان معرفى شد و از سازمان ملل جایزه اول را دریافت کرد.

  مدیر دفتر ارتباطات بین‌الملل مرکز تحقیقات کامپیوترى علوم اسلامى بیان داشت: تولید نرم‌‌افزار‌هاى اسلامى، کتب، نشریه انفورماتیک علوم اسلامى، 50 شماره فصلنامه‌ رهآورد نور، تولید و ارایه مقالات علمى در مرکز و اقدامات موثر در تولید علم و ارتباط مناسب با مجامع علمى داخل و خارج کشور از رهآوردهاى این مرکز بوده است.

  محسن مس‌چى به شرکت در کنفرانس‌ها و همایش‌هاى بین‌المللى در صنعت IT و کتابخانه‌هاى دیجیتالى در دنیا اشاره کرد و گفت: این مرکز در بیش از 700 نمایشگاه داخلى و 100 نمایشگاه خارجى در 30 کشور  دنیا شرکت کرده است و بیش از 200 لوح تقدیر و افتخار و کسب جایزه ویژه از این کنگره‌ها و جشنواره‌ها دریافت کرده است.

  مدیر دفتر ارتباطات بین‌الملل این مرکز افزود: کسب عنوان خادم‌القرآن در جهت گسترش و تولیدات قرآنى، تاسیس 220 بانک اطلاعات اسلامى در 24 استان کشور و 203 بانک اطلاعات اسلامى در 55 کشور مهم دنیا، تاسیس 17 سایت و پایگاه اینترنتى در جهت نشر علوم اسلامى از افتخارات این مرکز است.

 وى افزود: در سال گذشته این مرکز 400 ملاقات بین‌المللى با میهمانان غیرایرانى از 54 ملیت دنیا داشته و سفرهاى کارشناسان و حضور شاخص‌ترین چهره‌هاى علمى و پژوهشى و حتى سیاسى دنیا از ویژگی‌هاى این مرکز است و به دلیل خدمات‌رسانى علمى به دنیا کاملاً نزد کارشناسان و متخصصان جهان شناخته شده است.

منبع: www.hawzahnews.com
[ یکشنبه 15 اسفند 1389 ] [ 02:15 ب.ظ ] [ کانون قران و عترت ] [ نظرات (0) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 27223